Aktuality z naší peceAktuality z naší pece

:-)A zase něco nových foteček. Takže jsem opět spáchala: otevřenou knihu, dort s myškou Minnie, kulaté dorty s kopretinami a s delfínky, hranatý dort s důchodkyní z Horní Dolní, dort s hlavou koně, dort se psem, Spongeboba s kamarády, čokoládový dort Paříž a kytaru. Novinky: dort ala Tři sestry, půllitr s pivem a třípatrový bíločervený svatební dort s dortem děkovacím.

 

:-) Máme tady další fotky. Staronové dorty: dvoupatrový čtvercový zelený dort, kulatý Martínkovi, s růží, s růžemi a s pivoňkami, pak něco ke svatbě - svatební knížečky, svatební dort s letadlem, ořechový, s kokosem, déle dort dvojité srdce, medvědí dvojčata pro moje dvojvnoučata, figurky krasobruslařů, minidortíky se smajlíky, dort s promoční čepicí, kulaté dorty - s legem a kytarou, s kačenkoupodkova, kabelka se psem, dále kulatý dort s rybářem, sumec s rybářem, dort s jorkšírem, včelí medvídci, dinosaurus, s ovečkou Timmy, dort ke křtinám, Scooby Doo, přilba pro motorkáře, kulatý dort s autíčky a Furby. Z nových dortů to jsou: dort klasický telefon, svatební minidortíky, Elsa a Olaf z filmu Frozen,  s mažoretkou, gamepad, dort hák k jeřábu, dort s judisty, dort kovbojská bota, dort krabice s uzeninami, lebka, dort pro truhláře, svatební bílo-fialový s děkovacími dorty, dort svatební dvoupatrový zelenohnědý dort, svatební dort na etažéru, dort Škoda 1202 STW, telefonní budka ze seriálu Dr. Who, Twilight saga, mimoň a nakonec první pokus o slaný dort.

 

:-) Ahojky všichni. Tak pro vás mám další kousky mých dortů: dort s Angry birds (akce v Lídlu dělá své), kabelku se psem, dvoupatrový dort s oslavenci i s mírně podroušenými slavícími a nakonec moudrou sovu.

 

 

Starší aktuality jsou pravidelně přesouvány do archivu aktualit.

Archiv aktualitArchiv aktualit

Vzhledem k tomu, že sloupek Aktuality z naší pece byl již neúměrně dlouhý, byla jsem tudíž nucena některé z těch starších vymazat. Ale bylo mi líto je vymazat úplně, proto jsem je přesunula na tuto stránku, jen tak, pro přehled toho, co se na mém webu dělo. A budu tak činit pravidelně, takže o nic nepřijdete. :-)))

 

:-) Zjistila jsem, že je jednodušší přidat jen pár fotek, ale o to častěji. Takže dnes tady máme pár mých dalších pokusů. Jsou to tyto starší: další kabelkamyška Minnie (tentokrát jsou to identická myší dvojčata), kniha zavřená a protože se chytil, tak i dalšíkufřík s peněziNovinkou je pes bígl.

 

:-) Všem mým příznivcům se moc omlouvám, za velmi dlouhou absenci nových příspěvků. Ale nyní je vše napraveno a vy se můžete podívat na nové fotečky. Ze staronových dortů jsem přidala: 3x srdceovečku Timmyberuškuhranatý dort, čtyři kulaté dortyvčetně dortu k otevírání řeky Olše a dortu se sestřičkou, 2x fotbalové hřiště včetně balonu a fotbalisty, jurský park, třídní knihu,krtečka s kamarády, dort s medvídkymedvídka Půminecraftmotýla, 2x myšku Minnietučňáka Pingu i s rodinou, dvojici na pláži,dort s koníkemdort se Spongebobem a jeho kamarády, stonožkusvatební třípatrový dort s kalami, dort se Šmoulytenisový kurtdort s vláčkemA teď novinky: injekční stříkačkakufřík plný peněz, dort s motivem Iron Maidenšperkovnice, dorty s pavoukem,se šášulou, se želvous foťákems morčetemse zedníkem, se znakem MFK Karvinánafukovací Ančapodložka pro kančí hlavu,Škoda 100tank, mistr Yodaautíčko FrancescoKavalír King Charles španělfrancouzský buldočekkočka.

 

:-) Tak tady máme pár dalších fotek. Udělala jsem dort ve tvaru hradu s rytířem a drakem, kopačky i s nohama, dort s příšerkouMonster High. Další je třípatrový svatební dort se dvěma srdci, to vše zdobené oranžovými kalami, třípatrový bíločervený hranatý dort ke čtyřicítce a nakonec po delší době další postel se ženichem a nevěstou.

:-) Tak tady mám další příspěvky. Staronové dorty: kabriolethokejové hřištěkabelkakaprdort s krokodýlem a autíčkemkulatý dort s hodinkami a polokoulídort s panenkoudort se žirafoukytici, hlavu NO a další hlavu psapečené selesrdce pro babičku a dědečkadort se šmoulydort s teletubiesA taky něco nového: pečený bůčekdort ala furbykopací míč s fotbalistoudort ve tvaru lva a dva svatební dorty - bílý hranato-kulatý dvoupatráktřípatrový kulatý dort s polokoulí, srdíčky a růžemi.

 

:-) Po delší odmlce zase pár nových fotek. Po delší době jsem opět dělala něco se starší klasiky - srdceknihučíši2 hranaté dortyprsakabelky obyčejnékabelku Adidasjurský park a taky Spongeboba i s jeho kamarády.. Ale mám tady i úplně nové dorty - Homera Simpsonavíly WinxTeletubiesCarcassonnedort se šášulou,Minecraftšnečka.

 

:-) Něco málo jsem zase upekla, takže tady to máte: hranatý dort s krtečkem v autíčkuvčelího medvídkadort s panenkou a jako nové dorty tady máme kulatý dort se znaky Baníku a Sparty a nakonec krokodýla.

:-) Další nadílka: přidala jsem další fotečky - krávuznak Baníkufotbalové hřištěkrokodýladort s tučňákys autíčkyse šmoulys panenkou. Jako novinky zde jsou dva dorty - mobilAngry Birds.

 

:-) A jsou tady další ukázky z mé tvorby: autobusbankomatchaloupkadort se znakem EuroOilhamburgerdort s křížovkoudort se znakem Ferrarijurský park,kabelka LVkulaté dorty - mramorovaný, jing-jang a s krajkou, dort s beruškamadort s golfovýma hlolemakyticedort ve tvaru moto přilbyněmecký ovčákpapoušek,dort s Batmanemsrdce s květinami a konečně bíložlutý třípatrový svatební dort se dvěma doplňkovými dorty - žlutým a bílým srdcem.

 

:-) Novinky Další fotky dortů, které jsem poslední dobou spáchala - zavřená kniha, dort s kočičkou, kráva, Hero Factory, myška Minnie, dort s ovečkou Timmy a kamarády, dort s opicí, Scooby Doo, Spongebob, jedno srdce, bílo-tyrkysový svatební dort, celá bílofialová svatební sestava, dort se šmouly, tenisový kurt, dort s tučňákem Pingu a nakonec ovocný zvoneček.

 

 

:-) Další přidané dorty Pro všechny příznivce přidávám další fotečky. Jsou to fotky těchto dortů: čtyřlístek, další kulaté dorty a to kulatý dort k devadesátinám a dort kulatý půlený pro dva oslavence, čtvercový medovník, podkovu, srdce, dort s kolem, další jurský park, ovečku Shaun a ovečku Timmyho s beruškami a konečně další kabelka Luis Vuitton. Jo a ještě je tady svatební cukroví - knížečky. Tak se kochejte ...

 

Zdravím všechny příznivce mého webu. Tak už mám po dovolené a na web jsem přidala další fotky. Jde o další číši, dýni s myškami, dort s koníkem a z nových je to znak Baníku a dva svatební dorty - třípatrový hranatý a dvoupatrový kulatý dort.

 

 

 

:-) Halóóóó - zatím co já pracuji, tak můj webmaster se poněkud fláká ... Takže dneska: bylo přidáno "hafo" foteček nových i již klasických dortů - kukněte sami. nebudu to nějak dělit - prostě tady jsou: 20 věcí, které ..., dinosaurus, další fotbalové hřiště, hamburger, domeček se zahradou, zavřená kniha s mým prvním pokusem o drátkování, 2x poprsí čili kozy, dort s kértečkem a dort s vílou Amálkou - dva skoro stejné dortíky pro dva sourozence, dort s mandolínou, dort se psem, jedno pozadí neboli prdel, další rodinka Simpsonových, dort se želvami nijna a nakonec dorty svatební - s roládami, děkovací a ke zlaté svatbě.

:-) A máme tady další fotečky - přibyl další Bart Simpson, kulatý dort s gerberami a kulatý pařížský dort, čtyřlístek s Večerníčkem, dráček no a jako novinka celá Simsonovic rodinka.

:-) Po menší odmlce můžete zkouknout další fotky prsou v negližé, dortu se střevíčkem a pečeného selátka. A taky něco nového - myšák Mickey, myška Minnie, dort s čarodějnicí, dort s postavou z Lego Hero Factory, tygr - kamarád madvídka Pů a dort s celou rodinkou tučňáka Pingu.

:-) Intenzita pečení se v poslední době trochu snížila a peču hlavně klasické dorty, zde již uvedené - např. hranatý dort s puntíky, tři knihy (zavřené i otevřenou), podkovu, Šmoulinku a dort se včelími medvídky. Jediná novinka za poslední dobu je kalkulačka.

 

 

:-) Dneska jenom krátce - zopakovala jsem si aktovku, Barta, další hranatý dort, knihu, myši a medvěda. Jako nové dorty bych tentokrát prezentovala Tweetyho, dort s čivavou a dort ve varu lodě.

 

:-) Uplynulých 14 dní bylo spíše odpočinkových, něco málo jsem pekla, ale byla to všechno klasika - čtyřlístek, dinosaurus, dort s Hallo Kitty, kulatý dort, myši na sýru a Paříž. Jediné, co by se dalo považovat za novinku, je můj malý Jurský park - tvarovaný dort zdobený figurkama dinosaurů z marcipánu.

 

:-) Ahoj lidi. Vítám Vás v novém roce, přeji všechno nejlepší a přináším další várku fotek mých výtvorů. Doplnila jsem další fotky autíčka Blesk, kabelky Adidas, knihy, střevíčku a mašinky Tomáše. A co novinky? Tady jsou - dva dinosauři, hokejové hřiště i s hokejistou a ovečka Timmy s kamarády.

 

:-) Tak jsem konečně dopekla a rozdala asi tak tunu cukroví, přežila vánoční pohodu a konečně zbylo trochu času na aktualizaci mého webu. Takže jsem přidala do stávajících kategoriií fotky dalšího střevíčku, kabelky, kulatých a hranatých dortů, dortu pařížského a dortu s domečkem a zahrádkou. Nově přidané katorie - marcipánová prsatice, dort s notebookem, dort se šminkami a dort se snowboardistou.

 

:-) Takže dneska doplněny fotky klasiky - prsa, kniha, dort se psem, včelí medvídci a kabelka. A jako novinky dnes přidávám akvárium, žirafku, Šmoulinku, hamburger a dort s Barbie.

 

:-) Kromě dalšího dortu s Bártem, prsou a svatebních výslužkových dortů jsem přidala poschoďový dort se včelími medvídky. No a taky jsem upekla dort, který má představovat dinosaura. Spíše ale vypadá jako pohádkový dráček.

:-) Přidala jsem po fotečce hranatého a kulatého dortu, kabelky, knihy, dortu myší na sýru, pařížského dortu, vanilkových a čokoládových řezů a srdce. A aby nezůstalo jen u klasiky, tak tady jsou novinky - svatební bílé dvojsrdce a pečené selátko.

 

:-) Protože si mi zdály stránky trochu nepřehledné - hlavně v kategorii dortů pro kluky a holky - trochu jsem změnila strukturu, přidala jsem pár podkategorií a do nich dětské dorty přerozdělila. Také jsem přidala novou stránku - tzv. MAPU STRÁNEK - kde si můžete v klidu a přehledně zobrazit všechny kategorie a vybrat si dort, který vás zajímá. Doufám, že tyto změny Vám ulehčí orientaci na stránkách a tím zlepší jejich prohlížení.

 

:-) Po delší době jsem opět něco přidala - jsou to nějaká autíčka, mašinka, srdce, kniha, košíček, ježek, kytice, stonožka a tenisový kurt. Ale to vše už tady bylo, takže jen pro rozšíření portfolia snímků. Jako novinky bych chtěla prezentovat autíčko SUV, dort ke křtinám a kočičku.

 

:-) Pekla jsem pekla dort svatební - byl dvoupatrový, čokoládový se žlutými růžemi a potažený čokoflexem. A taky jsem z nové formy upekla čtyřlístek s obrázkem Večerníčka. No a jak to tak vidím, na další obrázky si asi budete muset nějakou tu chvíli počkat - mám totiž dovolenou a NEPEČU !!!

 

:-) Ke konci prázdnin nebylo pečení tolik, takže jsem upekla a nafotila jednu podkovu, kočárek s miminem, hranatý čokoládový dort, zavřenou knihu pro dva oslavence, no a z novinek zelený svatební třípatrový dort, ovečku Shaun jako dort i jako figurku na dortu a nakonec pro malého fotbalistu dort s kopačkou podle skutečné předlohy.

 

:-) Nevím, proč, ale toto léto se asi se svatbami roztrhnul pytel. Od začátku prázdnin jsem pekla dorty již na 7 svateb a za 14 dní mě čeká další. Takže vám dnes přináším tématicky zaměřený příspěvek - svatební dorty. V celkovém přehledu jsou nově přidány všechny dorty počínaje kulatými výslužkovými dorty (mimochodem těch jsem pekla celkem 11 kousků) a dále jsem přidala tři samostatné dorty a to bíločervený třípatrák s motýlky, bílorůžový třípatrák s růžemi a dvoupatrový dort k výročí svatby ve smetanové barvě.

 

:-) Po delší době se opět ozývám všem svým příznivcům. Odmlka nebyla způsobena dovolenou ani tím, že by nebylo co péct, ale dělala jsem "menší" stavební úpravy v bytě a na web mi už prostě nezbyl čas ani síly. Takže jenom stručně - dnes jsem přidala několik berušek, bišonka, pánské okrasy, fotbalové hřiště, kapra, knihu, 6 srdcí, lokomotivu, Nema, pařížský dort i řezy, podkovu, postel, dort s koníkem, dort s kytarou, tubus na diplom pro absolventy VŠ a nakonec ještě marcipánovou vílu Amálku.

 

:-) Moje kamarádka Nela slavila padesátiny, na které jsem jí pekla kromě řezů, rolád a cukroví i potahované srdce, které Vám zde prezentuji. No a dále se Vám chci pochlubit "soupravou" svatebního třípatrového potahovaného dortu v bílo-fialové kombinaci a k němu děkovací dorty za dceru a za syna ve stejném stylu. No a navíc tady máte fotku dalších svatebních výslužkových dortů.

 

:-) Dnes bych chtěla poděkovat všem návštěvníkům (nebo spíše návštěvnicím - těch asi bude většina) mých stránek za přízeň, kterou těmto stránkám věnují. Zatímco dosažení 20.000 návštěv trvalo jeden rok od spuštění webu, dalších 20.000 už trvalo jen půl roku. Všem moc děkuji a doufám, že i do budoucna na mých stránkách neleznete to, co hledáte a že pro Vás tyto stránky budou inspirací i potěšením.

 

:-) Tak tento týden jsem vám na stránky přidala kabelku LV, dort s medvídkem Pooh, stonožku a myši na sýru. A jako novinku - 2,5D kočárek i s miminem.

 

:-) Peču, až se mi od prstů kouří - jsou to stálice mé tvorby - dnes tedy srdce a dvojsrdce, podkova a oválný dětský dort

 

:-) Pekla jsem několik dortů pro kluky - jedná se o černé autíčko, červený kabriolet a autíčko Blesk. No a taky jsem upekla jeden dort ve tvaru kulečníku.

 

:-) Takže za tento týden tady máme nové obrázky "starých" dortů - knihy otevřené se srdíčky, tří knih zavřených, tří kulatých dortů a jedna Hello Kitty.

 

:-) Ke květnu se hodí něco zamilovaného, takže jsem vám sem dodala jeden svatební třípatrový ořechový dort, něco málo svatebního cukroví a něco málo rolád a řezů.

 

:-) Takže dneska jeden klasický hranatý dort, ozdobený "čepicí k maturitě" a také tzv. Míša řezy přizdobené 2,5 D   hlavou psa podle předlohy.

 

:-) Dnes jsem přidala další autobus, kabelku, dort s Bartem Simpsonem, golfové hřiště a podkovu. A jako novinka je tady dneska 3D ježek s marcipánovými zásobami na zimu.

 

:-) Tento týden jsem pekla hlavně dorty klasické - hranatý, košík s květy, kytici ve váze, podkovu a knihu. Ale něco úplně nového se taky podařilo - jedná se o tenisovou raketu.

 

:-) Moc se omlouvám, ale sčítání lidu mě vytěžovalo tak, že jsem měla sotva čas na pečení dortů. Na jejich zveřejňování na webu prostě čas nebyl. Nového je za tu dobu hodně, takže uvádím pouze telegrafický výčet novinek: fotbalové hřiště i s hráčem, další kabelka Adidas, střevíček pro princeznu, další Kitty, kapr jako živý, kulatý dort, prsa, dort s medvídkem Pů a jeho kamarády, notebook HP, dort s křečky, klobouk, dort s medvědy, třikrát srdce, kytice, rybička Nemo, hvězda, a nakonec tři krtečci.

 

:-) Dělala jsem dvě novinky a to školní aktovku a znak AC Sparta. A ještě jsem vám tady přidala dvojsrdce s babkou a dědkem a dortík s Bartem.

 

:-) Novinky žádné, všechno "stará vesta" - košík s růžemi, stonožka, autíčko Blesk, Hallo Kitty a srdce s kočičkou.

 

:-) Tento týden jsem upekla další postel, jako novinku mám pro vás dýni s myškama a jako bohus Barta Simpsona a pajduláka na pařezu - oba celé z marcipánu.

 

:-) Tento týden pouze další variace na již zvěřejněné dorty - autíčko, kabelka Adidas, krteček a srdce s motýlem

 

:-) Pečení jsem měla hodně, takže jsem vám sem přidala fotky dalšího poprsí, srdce s motýlky, stonožku, podkovu, myši na sýru, kytici ve váze a dvou krtků. No a jedna novinka - beruška. Tak koukejte.

 

:-) Tento týden jsem dělala roládu s beruškama a řezy s motýlky a knihu k 60. narozeninám. A jako novinku dnes uvádím dort s Bartem Simpsonem a jedno výstavní poprsí.

 

:-) Do stávajících kategorií jsem přidala nové fotky - jedná se o novou stonožku, myši na sýru, dvě podkovy a srdce se smajlíkem a pro babičku. Dělala jsem ale i nové věci - podívejte se na dort Hannah Montana, autíčko Blesk a taky marcipánové figurky dvou pajduláčků.

 

:-) Před vánočními svátky už nebylo to pečení tak  intenzivní, ale i přesto pro vás mám ukázky dvou kabelek, které jsem upekla pro své neteře, jednoho dortu ve tvaru srdce a pro představu jeden talíř mého letošního vánočního cukroví.

 

:-) Takže dneska, tj. přesně jeden rok a jeden týden po spuštění tohoto webu, jsem zaznamenala celkem 20.000 návštěv těchto stránek. I když odečtu povinné přístupy při administrování webu, je to i tak velice pěkné číslo, které svědčí mimo jiné i o tom, že se Vám tyto stránky líbí (což mě mimochodem velice těší). Takže Vám za vaši přízeň děkuji a těším se, že se zde budeme setkávat i v dalším roce. Ahoj Jana.

 

:-) Tak tento týden jsem soukromničila a na oslavu svých kulatin jsem upekla klobouk (č. 2), zavřenou knihu (k mým kulatinám), srdce s kětinami a vánoční okno.

 

:-) Abyste neřekli, že se tady nic neděje, tak jsem tady přidala jednu 3D mašinku a jednu knihu zavřenou (číslo 05).

 

:-) Finišuji s přípravou na vánoce, takže na ostatní není moc času. Přesto Vám chci ukázat dvě nové věci - košíček s ovocem z marcipánu a marcipánové ozdoby na vánoční motivy.

 

:-) Na blížící se oslavu mých kulatých narozenin jsem vyrobila pro hosty perníkové jmenovky na stůl. Nejvhodnější se mi zdálo umístit je do sekce cukroví. No a ještě jsem udělala srdce z marcipánu, ale žádná romantika, spíš Halloween.

 

:-) Tento týden toho bylo více, takže to vezmu jenom tak telegraficky - z klasiky stonožka s mašlí a košík s květinami, z nových dortů tenisový kurt, slávistický dres, krteček, krabička sardinek a dort s pláží a dvěma rekreanty.

 

:-) Tento týden mám pro vás jen jednu novinku a to dort s plachetnicí ke 40. výročí svatby. Ale už teď můžu slíbit, že příští trýden to bude větší nářez.

 

:-) Tento týden jsem se věnovala hlavně pečení cukroví na dvě oslavy, ale i přes to jsem stihla ještě jednu Hello Kitty a ještě taky dort s jorkšírským teriérem.

 

:-) Tento týden jsem pekla dort ve tvaru cigaretové krabičky (dort byl klasický hranatý - ale ta písmenka, to byla piplačka), dále jsem spáchala ještě jednu kytaru no a na konec kulatý poschoďový dětský dort, který jsem na přání oslavence ozdobila marcipánovými figurkami medvídka Pů a jeho kamarádů.

 

:-) Tak tento týden to byla vlastně všechno (už) klasika - opět stonožka, medvídek, myši na sýru, jeden kulatý, jedno srdce a jedna podkova. Ale dala jsem je sem všechny, ať je na co koukat.

 

:-) Po delší době jsem udělala dva nové dorty a to golfové hřiště a láhev piva Kozel. Jinak jsem přidala další fotky - pánské přirození, dort s koněm, stonožku, kytici ve váze a kabriolet. A ještě se mi poštěstilo udělat fotku svých tří dortů i s oslavenci, takže jsem neodolala a tu fotku jsem tady přidala taky.

 

:-) Opět týden plný práce. Hrála jsem si se svatebním cukrovím, z marcipánu udělala kabelku Adidas a pekla celou přehršli dortů - stonožku, srdce s motýlky, košík s květinami a také svatební podkovu. Chvála bohu, že už je víkend - z postele nevylezu - relaxuji ...   :-)))

 

:-) Tento týden se mi zcela náhodou sešly požadavky na dva skoro stejné dorty pro holčičky. Byla to dvě srdíčka ozdobená marcipánovou kočičkou a panenkou. Tady se na ně můžete podívat.

 

:-) Po zasloužené dovolené jsem upekla pro mého syna k oslavě jeho třicátin dva dorty. Jeden má podobu čepice městské policie a druhý nějakého přístroje, který "měšťáci" používají. Oba dorty jsou k vidění zde.

 

:-) Tento týden jsem pekla (před zaslouženou dovolenou) pouze jeden dort, ale ten stál za to. Byl to svatební potahovaný čtyřpatrák a musím přiznat, že to byl zatím největší dort mé kariéry. Proto jsem mu ve svatebních dortech udělala samostatnou složku, kde je uveden i bližší popis. Takže přeji příjemné pokoukáníčko. Jo, a zařekla jsem se, že takovou obludu už v životě péct NEBUDU !!!  :-)))

 

:-) Tento týden se mi toho zase sešlo hodně. Kromě svatebního cukroví jsem pekla několik svatebních dortů - třípatrový, třípatrový na etažéru, berušky na loďce, dvě různá srdce a také svatební výslužkové dorty. Jó, a ještě abych nezapomněla, dělala jsem i dort s novomanželi v podobě berušek v lodičce a jednu otevřenou knihu. Vše jsem nafotila a přidala do galerie.

 

:-) Kromě klasiky, které je zde na stránkách už dost, jsem tentokrát dělala další dort s koníkem. Proporce ještě pořád nejsou ideální, navíc ve stávajícím počasí je modelování z marcipánu za trest, neboť se bortí, lepí, teče atd. To samé platí i pro marcipánové berušky - ženicha a nevěstu - které jsem si předpřipravila na svatební dort, který budu péct příští týden.

 

:-) Pro synovce Honzu jsem upekla kabriolet, do kterého jsem mu udělala "lepou děvu".

 

:-) Je léto, teplo, lidem se přehřívají hlavy a tak se takřka hromadně vdávají a žení. Na tento víkend se mi sešly dva svatební dorty - jeden dvoupatrový hranatý potahovaný s labutěmi a druhý třípatrový na etažéru. Jako obvykle je máte v galerii.

 

:-) Tento týden jsem měla docela honičku - pekla jsem dorty Hello Kitty II, další kabriolet, knihu a dort ve tvaru jedničky s medvídkem. Navíc jsem si docela vyhrála s marcipánovou figurkou - "hérečkou" a užila jsem si při pečení cukroví na svatbu.

 

:-) Moje "zasloužilé" konzumenty marcipánu opět honila mlsná, tak jsem jim z jejich pravidelné "dávky" tentokrát vymodelovala páreček plážových povalečů. Bohužel, ten pán má trochu nemocné nožičky - asi křivice ...   :-)))

 

:-) Teda, tohle léto mě asi zničí. Venku pařák, v kuchyni ještě větší, dorty tečou a já  "pííííííííp"  si prostě nedám pokoj !!! Takže jsem za cenu kýblu plného nervů upekla další lokomotivu a dva dorty se zvířaty - konkrétně jeden s Jack Russell teriérem a druhý s koníkem. Máte je v galerii, tak jukněte ...   :-)))

 

:-) Tento týden jsem pekla na svatbu - třípatrový potahovaný hranatý dort (nechci se chválit, ale myslím si, že se mi opravdu povedl), no a k dortu taky svatební cukrovíčko, které mělo mimo jiné i podobu různého ovoce - například broskve, nakrájené melounky a podobně. Cukroví se sice povedlo taky, ale fotka není moc moc kvalitní, nějak se mi potvora trochu rozmazala. Nicméně jsem ji tady přidala, alespoň pro ilustraci. Takže prosím kvalitu fotky posuzujte se shovívavostí.

 

:-) Takže tento týden jsem udělala další kabelku LV a 3D autobus a k tomu nový dort - 3D Playstation 3.

 

:-) Dortů jsem pekla hodně - přidala jsem fotky podkovy, potahovaného oblého srdce, zavřené knihy, číše potažené marcipánem a řezů s beruškama. V galeriích jsou to vždy ty poslední fotky.

 

:-) Tento týden jsem nedělala žádné zásadně nové dorty, pouze samou "klasiku". Takže jsem jen přidala fotky nové otevřené i zavřené knihy a červeného minikabrioletíku (1,6 kg a rozměr 25 x 16 cm).

 

:-) Ufff, to byl ale týden. V kuchyni okolo 35 stupňů, hromada dortů a málo času. No, sešlo se mi toho dost, ale nakonec jsem to zvládla. Takže pro novinek chtivé zájemce: přidala jsem nové fotky knihy se srdíčky, číše s fotkou, dvojsdrcekytice ve váze. A jsou zde i zcela nové dorty, které jsem tento týden udělala - sklenici piva Radegast, Hello Kitty a v neposlední řadě Tatra T603.

 

:-) Pro kamarádku Stáňu jsem z recese upekla dortík ve tvaru pánského přirození. Takže, paní a dívky (ale nejen ony) se mohou kochat ... :-)))

 

:-) Dneska jsem upekla kytaru, doufám, že mi skalní kytaristi odpustí ...  :-)))   A taky jsem ještě přidala fotky malého 3D medvěda v modrých jeansech a do naší garáže jsem zaparkovala další červené autíčko s číslem 7.

 

:-) Pro svoji skorosnachu Renátku jsem k narozeniním upekla potahované srdce a ještě dort ve tvaru psa.

 

:-) Udělala jsem novou kytici, tentokrát ve váze. Jako další jsem přidala dva klobouky a malé potahované dortíky.

 

:-) Tak jsem objevila a trochu upravila (zesvětlila) asi dva měsíce staré fotky dortu s legem. A taky jsem přidala stránku Archiv aktualit, kam přesouvám novinky tady z Aktualit z naší pece, aby ten sloupeček nebyl zbytečně moc dlouhý.

 

:-) Dneska se mi těch novinek sešlo více, takže jenom telegraficky: 3D autobus, bochník sýra s myškama, další marcipánový košíček s květy, podkova pro kamaráda Mariana a řezy potahované marcipánem s kopretinami.

 

:-) Pro ilustraci toho, co všechno lze vyrobit z formy sdrce dokumentuje i nově přidaný dort dívčí pozadí.

 

:-) Moji staří známí mlsouni si opět poručili kouli z marcipánu, tak proč toho nevyužít. Takže jsem opět trénovala a vyrobila košíček s květinami. Je pouze z marcipánu, vážil něco přes kilo a měl průměr cca 20 cm

 

:-) To, že k menší oslavě nemusí být vždy velký dort, ale postačí i trochu "jinak" nazdobená roláda, svědčí například i roláda s kytarou a také další stonožka, kterou jsem tentokrát pojmenovala Adéla

 

:-) Aby nebylo medvídkovi na mých stránkách smutno, udělala jsem mu kamarádku - marcipánem potahovanou mědvědí slečnu.

 

:-) Přidány fotky srdce 06 až 08. Dort je ořechový, zdobený marcipánovou dečkou, stuhou s mašlí a ještě jsem přidala holčičku s medvídkem a pár kytek.

 

:-) Přidán dort kulatý č 5 a další 4 autíčka - kabriolety. Už je pomalu začím vyrábět jako na běžícím pásu. Kam se hrabe pan Henry Ford ...   :-)))

 

:-) Stvořila jsem další dětský dort - je to Stonožka Božka. Tak ji zkoukněte.

 

:-) Pro svoji známou jsem dělala kouli marcipánu "jen tak na chuť". Tak jsem toho využila a zkusila si střihnout figurky Pata a Mata. Jak se mi to povedlo, můžete posoudit v sekci Dorty nezařaditelné.

 

:-) Přidána fotografie Kabriolet modrý v sekci Dorty pro kluky a holky - Osobní automobil 3D

 

:-) byla zřízena nová kategorie dortů - tzv. dorty nezařaditelné a dále přidány fotky dort svatební kulatý (06 a 07) a dále nový dort pro děti - medvídek malý (3D). A nakonec jsem ještě našla fotku paneky (02) a další podkovu (09 a 10).

 

:-) Koupila jsem si novou šablonku na vytlačování vzoru do marcipánu, tak jsem ji hned zkusila a udělala kytici s košíčkem. Proporce sice trochu nesedí, ale slibuji, že příště už to bude leší. :-)

 

:-) Přidány fotky kytice číslo 05 až 07 a dále fotky 3D autíček (kabrioletů) a 3D postele, to vše včetně rozměrů a váhy.

 

:-) Po delší době jsem pekla dvojsrdce, zdobené pro změnu gerberami místo růžemi. Tak jsem ho přidala do galerie a zvážila. :-)))

 

:-) Přidán dort ve tvaru číše a jedna fotka otevřené knihy. K ozdobení obou byly použity poživatelné fotografie oslavenců.