Aktuality z naší peceAktuality z naší pece

:-)A zase něco nových foteček. Takže jsem opět spáchala: otevřenou knihu, dort s myškou Minnie, kulaté dorty s kopretinami a s delfínky, hranatý dort s důchodkyní z Horní Dolní, dort s hlavou koně, dort se psem, Spongeboba s kamarády, čokoládový dort Paříž a kytaru. Novinky: dort ala Tři sestry, půllitr s pivem a třípatrový bíločervený svatební dort s dortem děkovacím.

 

:-) Máme tady další fotky. Staronové dorty: dvoupatrový čtvercový zelený dort, kulatý Martínkovi, s růží, s růžemi a s pivoňkami, pak něco ke svatbě - svatební knížečky, svatební dort s letadlem, ořechový, s kokosem, déle dort dvojité srdce, medvědí dvojčata pro moje dvojvnoučata, figurky krasobruslařů, minidortíky se smajlíky, dort s promoční čepicí, kulaté dorty - s legem a kytarou, s kačenkoupodkova, kabelka se psem, dále kulatý dort s rybářem, sumec s rybářem, dort s jorkšírem, včelí medvídci, dinosaurus, s ovečkou Timmy, dort ke křtinám, Scooby Doo, přilba pro motorkáře, kulatý dort s autíčky a Furby. Z nových dortů to jsou: dort klasický telefon, svatební minidortíky, Elsa a Olaf z filmu Frozen,  s mažoretkou, gamepad, dort hák k jeřábu, dort s judisty, dort kovbojská bota, dort krabice s uzeninami, lebka, dort pro truhláře, svatební bílo-fialový s děkovacími dorty, dort svatební dvoupatrový zelenohnědý dort, svatební dort na etažéru, dort Škoda 1202 STW, telefonní budka ze seriálu Dr. Who, Twilight saga, mimoň a nakonec první pokus o slaný dort.

 

:-) Ahojky všichni. Tak pro vás mám další kousky mých dortů: dort s Angry birds (akce v Lídlu dělá své), kabelku se psem, dvoupatrový dort s oslavenci i s mírně podroušenými slavícími a nakonec moudrou sovu.

 

 

Starší aktuality jsou pravidelně přesouvány do archivu aktualit.

Auta. lodě. vlaky a další technikaAuta. lodě. vlaky a další technika

Jedná se o dorty převážně v provedení 3D, z nichž některé jsou dělány podle skutečné předlohy, jiné jsou jen podle fantazie.

 • Autobus - 3D

  Tento autobus byl sice vyroben pro dospělého oslavence, raději jsem ho ale zařadila mezi dorty pro kluky a holky, myslím si, že se sem hodí lépe.

 • Lokomotiva - 3D + mašinka Tomáš + vláčky

  Lokomotiva je z běžného dortového korpusu zdobeného marcipánem, kola jsou z oplatek a perníčků, politých čokoládou. Fidorka na jednom ze snímků je pouze pro lepší představu o velikosti dortu.

 • Osobní automobil - 3D (sedan i kabriolet)

  První pokus o 3D autíčko - sedan se líbil, takže se zákonitě objevila poptávka i po kabrioletu. Sešly se mi dva najednou - větší bratříček měří 20 x 26 cm a váží 2,8 kg, menší kabriolet má rozměr 13 x 18 cm a váží 1,25 kg. A pak už jen následovaly další a další autíčka ...
 • Papaláš fáro aneb Tatra 603 3D

  I tento dort jsem zařadila raději do dětských dortů, i když byl určen pro dospěláka jako vzpomínka na časy dávno minulé. Snažila jsem se, aby to vypadalo opravdově, ale v polovině jsem zjistila, že mám "nějakou krátkou" podložku, takže jsem musela zadní část auta trochu zkrátit. Tím se změnily celkové proporce a tvar auta vzadu připomíná spíš Brouka. Na jo, tak já se příště polepším ....  ;-))) 

 • Auto terénní nebo chcete-li SUV

  Móda velikých SUVéček se, jak je vidět, tlačí i do dortů. Takže jsem podle požadavku oslavence zkusila jedno takové "uplácat".

 • Různě tvarované dorty s autíčky

 • Škoda 100

 • Dort Škoda 1202 STW

  Pro oslavence pamětníka. Pro ty, kdož také pamatují - snad poznáváte ...

 • Tank

  Jako vzor jsem měla dva tanky - hračky na DO. Podle jednoho jsem měla udělat tvar, podle druhého barvu. Jak se to povedlo, to už posuďte sami.

 • Notebook HP - zavřený i s příslušným hlodavcem ...

  Zatím první pokus o notebook, takže je jen zavřený. Na detailní provedení klávesnice jsem totiž neměla dostatek času ani sil.

 • 3D Playstation 3

  Pro fanouška PS3 jsem vytvořila její dortovou 3D repliku. Když on si "plejstejšnu" k narozeninám moc přál, tak by byl hřích ho zklamat :-)))  Moc her si na ní asi nezahraje, takže nezbývá než doufat, že alespoň chutnala. Dort měl co nejvíce odpovídat skutečnosti, takže se na něm nedalo barevně moc vyřádit ...

 • Hranatý dort s notebookem

  Pro počítačového maniaka - klasický čtvercový potahovaný dort dozdobený marcipánovým notebookem.

 • Kalkulačka

  Klasický obdélníkový potahovaný dort, dozdobený do vzhledu kalkulačky ...

 • Telefony - mobily i stará klasika

 • Dort s foťákem Nikon

 • Gamepad

  Tak nevím, zapařit si, nebo ho sníst ...........???

 • Loď - 3D

  Toto byl první a dost dávný pokus o dort ve tvaru lodi, zdobený ještě jenom krémem. Dnes už jsem schopna vyrobit dort mnohem věrnějšího vzhledu a navíc potahovaný marcipánem.

  Takže asi tak po 6 letech se mi naskytla příležitost upéct kamarádovi dort ve tvaru lodě. Tentokrát již jde o potahovaný dort s kapitánem, tuleněm a chobotnicí ...   A vy teď můžete posoudit, kam jsem se za tu doba dostala ...

 • Nákladní automobil

  Tento dort jsem dělávala ve svých začátcích, tvar je daný formou a je pouze zdobený krémem.