Aktuality z naší peceAktuality z naší pece

:-)A zase něco nových foteček. Takže jsem opět spáchala: otevřenou knihu, dort s myškou Minnie, kulaté dorty s kopretinami a s delfínky, hranatý dort s důchodkyní z Horní Dolní, dort s hlavou koně, dort se psem, Spongeboba s kamarády, čokoládový dort Paříž a kytaru. Novinky: dort ala Tři sestry, půllitr s pivem a třípatrový bíločervený svatební dort s dortem děkovacím.

 

:-) Máme tady další fotky. Staronové dorty: dvoupatrový čtvercový zelený dort, kulatý Martínkovi, s růží, s růžemi a s pivoňkami, pak něco ke svatbě - svatební knížečky, svatební dort s letadlem, ořechový, s kokosem, déle dort dvojité srdce, medvědí dvojčata pro moje dvojvnoučata, figurky krasobruslařů, minidortíky se smajlíky, dort s promoční čepicí, kulaté dorty - s legem a kytarou, s kačenkoupodkova, kabelka se psem, dále kulatý dort s rybářem, sumec s rybářem, dort s jorkšírem, včelí medvídci, dinosaurus, s ovečkou Timmy, dort ke křtinám, Scooby Doo, přilba pro motorkáře, kulatý dort s autíčky a Furby. Z nových dortů to jsou: dort klasický telefon, svatební minidortíky, Elsa a Olaf z filmu Frozen,  s mažoretkou, gamepad, dort hák k jeřábu, dort s judisty, dort kovbojská bota, dort krabice s uzeninami, lebka, dort pro truhláře, svatební bílo-fialový s děkovacími dorty, dort svatební dvoupatrový zelenohnědý dort, svatební dort na etažéru, dort Škoda 1202 STW, telefonní budka ze seriálu Dr. Who, Twilight saga, mimoň a nakonec první pokus o slaný dort.

 

:-) Ahojky všichni. Tak pro vás mám další kousky mých dortů: dort s Angry birds (akce v Lídlu dělá své), kabelku se psem, dvoupatrový dort s oslavenci i s mírně podroušenými slavícími a nakonec moudrou sovu.

 

 

Starší aktuality jsou pravidelně přesouvány do archivu aktualit.

DortyDorty

Zde se můžete seznámit s malou ukázkou dortů, které jsem schopna spáchat ...   Dorty jsem pro lepší orientaci rozdělila do několika kategorií podle událostí, ke kterým byly upečeny. U některých dortů jsou nafoceny i předměty denní potřeby (PET láhve, telefony a pod.) - tyto mají sloužit k tomu, abyste si byli schopni lépe představit velikost dortů.

 
 • Dorty pro kluky a holky

  Tyto dorty jsou určeny pro děti, vnoučata či pravnoučata k oslavě jejich narozenin, svátků a dalších výročí. Za použití různých dětských motivů vznikly dorty, které nejen chutnají, ale také se dětem líbí ...

 • Dorty běžné i slavnostní

  V této kategorii jsou zařazeny dorty, které si můžete dát jen tak k nedělní kávičce se svými přáteli a kamarády, ale také mohou přispět k důstojnému průběhu různých oslav - například narozenin, svátků, promocí, ale i mnoha jiných příležitostí, při kterých nějaká ta sladkost vždy přijde vhod.

 • Dorty svatební

  Svatba je významná životní událost, na kterou si lidé chtějí uchovat krásné vzpomínky. K důstojnému průběhu svatebního obřadu mohou přispět i svatební dorty, které jsou na rozdíl od běžných dortů větší, reprezentativnější, více zdobené a v neposlední řadě také chutné. Proto si myslím, že si svatební dorty zaslouží svoji vlastní kategorii.

 • Dorty ostatní, dospělácké a pokusy

  Do této kategorie jsem dala dorty, které jednoznačně nelze zařadit do žádné z předchozích "škatulek". Budou to dorty vytvořené sice ze základních tvarů, ale zdobené na přání obdarovaného, podle jeho zálib, zaměstnání nebo příležitosti, ke které byl ten či onen dort vytvořen. Dále tady jsou dorty mírně "lechtivého" charakteru - tedy dorty pro dospělé. No a taky tady budu dávat různé moje pokusy, např. z marcipánu a pod.

 • Slané dorty

  Objevil se mi v požadavcích slaný dort. Tak jsem to zkusila a tady je výsledek. Doufejme, že další "akce" budou následovat ... Invence je zatím dost.