Aktuality z naší peceAktuality z naší pece

:-)A zase něco nových foteček. Takže jsem opět spáchala: otevřenou knihu, dort s myškou Minnie, kulaté dorty s kopretinami a s delfínky, hranatý dort s důchodkyní z Horní Dolní, dort s hlavou koně, dort se psem, Spongeboba s kamarády, čokoládový dort Paříž a kytaru. Novinky: dort ala Tři sestry, půllitr s pivem a třípatrový bíločervený svatební dort s dortem děkovacím.

 

:-) Máme tady další fotky. Staronové dorty: dvoupatrový čtvercový zelený dort, kulatý Martínkovi, s růží, s růžemi a s pivoňkami, pak něco ke svatbě - svatební knížečky, svatební dort s letadlem, ořechový, s kokosem, déle dort dvojité srdce, medvědí dvojčata pro moje dvojvnoučata, figurky krasobruslařů, minidortíky se smajlíky, dort s promoční čepicí, kulaté dorty - s legem a kytarou, s kačenkoupodkova, kabelka se psem, dále kulatý dort s rybářem, sumec s rybářem, dort s jorkšírem, včelí medvídci, dinosaurus, s ovečkou Timmy, dort ke křtinám, Scooby Doo, přilba pro motorkáře, kulatý dort s autíčky a Furby. Z nových dortů to jsou: dort klasický telefon, svatební minidortíky, Elsa a Olaf z filmu Frozen,  s mažoretkou, gamepad, dort hák k jeřábu, dort s judisty, dort kovbojská bota, dort krabice s uzeninami, lebka, dort pro truhláře, svatební bílo-fialový s děkovacími dorty, dort svatební dvoupatrový zelenohnědý dort, svatební dort na etažéru, dort Škoda 1202 STW, telefonní budka ze seriálu Dr. Who, Twilight saga, mimoň a nakonec první pokus o slaný dort.

 

:-) Ahojky všichni. Tak pro vás mám další kousky mých dortů: dort s Angry birds (akce v Lídlu dělá své), kabelku se psem, dvoupatrový dort s oslavenci i s mírně podroušenými slavícími a nakonec moudrou sovu.

 

 

Starší aktuality jsou pravidelně přesouvány do archivu aktualit.

Dorty běžné i slavnostníDorty běžné i slavnostní

V této kategorii jsou zařazeny dorty, které si můžete dát jen tak k nedělní kávičce se svými přáteli a kamarády, ale také mohou přispět k důstojnému průběhu různých oslav - například narozenin, svátků, promocí, ale i mnoha jiných příležitostí, při kterých nějaká ta sladkost vždy přijde vhod.

 • Hvězda a čtyřlístek

 • Dorty kulaté, hranaté i oválné, jednoduché i vícepatrové

  Klasické dorty klasických tvarů s více méně klasickým zdobením ...

 • Podkova

 • Kniha otevřená i zavřená

  U knihy zavřené č.10 jsem se poprvé pokusila o "drátkování" - pro laiky - jednotlivé lístky lilie jsou na drátkách a pak spojeny dohromady. Vypadá to "jako živé", jen se musí dávat trochu pozaor při konzumaci ...

 • Srdce jednoduché i dvojité

  Srdce jednoduchá i dvojitá, jedno i dvoupatrová, zdobená krémem i potahovaná.

 • Kytice

  Do této skupiny jsem zařadila jak kytici prostou, tak i kytici ve váze.
 • Číše

  K ozdobení číší jsou použity poživatelné fotografie oslavenců, proto jsem ostatní zdobení zvolila spíše střízlivější, aby dort nebyl přeplácaný. No a ta poslední je potažená marcipánem.

 • Malé dortíky - potahované

  Protože jsem chtěla nějakým způsobem poděkovat hodným sestřičkám na rehabilitacích, upekla jsem každé malý dortík. Tady si je můžete prohlédnout jednotlivě i celou smečku najednou.

 • Košíček s květinami

  Základem tohoto dortu je oválný korpus potažený marcipánem a dozdobený květinami a krajkou.

 • Košíček s ovocem

  Tento košíček je celý z marcipánu, ale není problém jej udělat z klasického dortového korpusu potáhnutého a dozdobeného marcipánem.

 • Okno do světa - vánoční motiv

  Udělala jsem obyčejný hranatý dort a pod vlivem blížících se svátků jsem ho nazdobila vánočně ...

 • Dort Paříž - čokoládový

  Pařížský dort jsem dělala poprvé - byla to taková menší výzva ...    Ale prý se nejen líbil, ale i chutnal, takže jsem to asi zvládla.  ;-)

  No, vzhledem k tomu, že jsem už dělala další, tak asi budou jedlé ...

 • Dort ke křtinám

  Ke křtinám jsem udělala tento dort s bryndáčkem, botičkami a dudlíkem - čili s artefakty, které se k této příležitosti hodí. Dort  je sice určený pro malého človíčka ke křtinám, ale snědí ho asi příbuzní a sudičky ...

 • Dort ve tvaru zvonečku - s ovocem

  Dort ve tvaru zvonečku (kytky) zdobený ovocem v želatině.