Aktuality z naší peceAktuality z naší pece

:-)A zase něco nových foteček. Takže jsem opět spáchala: otevřenou knihu, dort s myškou Minnie, kulaté dorty s kopretinami a s delfínky, hranatý dort s důchodkyní z Horní Dolní, dort s hlavou koně, dort se psem, Spongeboba s kamarády, čokoládový dort Paříž a kytaru. Novinky: dort ala Tři sestry, půllitr s pivem a třípatrový bíločervený svatební dort s dortem děkovacím.

 

:-) Máme tady další fotky. Staronové dorty: dvoupatrový čtvercový zelený dort, kulatý Martínkovi, s růží, s růžemi a s pivoňkami, pak něco ke svatbě - svatební knížečky, svatební dort s letadlem, ořechový, s kokosem, déle dort dvojité srdce, medvědí dvojčata pro moje dvojvnoučata, figurky krasobruslařů, minidortíky se smajlíky, dort s promoční čepicí, kulaté dorty - s legem a kytarou, s kačenkoupodkova, kabelka se psem, dále kulatý dort s rybářem, sumec s rybářem, dort s jorkšírem, včelí medvídci, dinosaurus, s ovečkou Timmy, dort ke křtinám, Scooby Doo, přilba pro motorkáře, kulatý dort s autíčky a Furby. Z nových dortů to jsou: dort klasický telefon, svatební minidortíky, Elsa a Olaf z filmu Frozen,  s mažoretkou, gamepad, dort hák k jeřábu, dort s judisty, dort kovbojská bota, dort krabice s uzeninami, lebka, dort pro truhláře, svatební bílo-fialový s děkovacími dorty, dort svatební dvoupatrový zelenohnědý dort, svatební dort na etažéru, dort Škoda 1202 STW, telefonní budka ze seriálu Dr. Who, Twilight saga, mimoň a nakonec první pokus o slaný dort.

 

:-) Ahojky všichni. Tak pro vás mám další kousky mých dortů: dort s Angry birds (akce v Lídlu dělá své), kabelku se psem, dvoupatrový dort s oslavenci i s mírně podroušenými slavícími a nakonec moudrou sovu.

 

 

Starší aktuality jsou pravidelně přesouvány do archivu aktualit.

Svatební čtyřpatrový potahovaný dortSvatební čtyřpatrový potahovaný dort

Pečení tohoto dortu byl opravdu zážitek. Tekla mi jak potahová hmota (to nejdříve), tak i nervy (to posléze). Jednotlivá patra dortu měla následující rozměry: 39 x 39 cm, 30 x 30 cm, 22 x 22 cm a 16 x 16 cm, výška u všech poschodí byla cca 9 cm. Váha samotného dortu byla 15 kg, k tomu si připočtěte 6 kg potahové hmoty a vyjde vám úctyhodných 21 kg. Protože jsem měla obavy, aby spodní patro udrželo váhu ostaních tří pater, nechala jsem si z plexiskla na míru udělat stojánek, jehož nožičky byly zapíchnuty ve spodním (čtvrtém) patře a třetí patro leželo na jeho desce, vše bylo patřičně zamaskováno marcipánovým páskem a perličkami. Jak se mi to podařilo, můžete posoudit sami.

Stojánek do čtyřpatrového dortu 01

Stojánek do čtyřpatrového dortu 01

Stojánek do čtyřpatrového dortu 02

Stojánek do čtyřpatrového dortu 02

Dort svatební čtyřpatrový 01

Dort svatební čtyřpatrový 01

Dort svatební čtyřpatrový 02

Dort svatební čtyřpatrový 02

Dort svatební čtyřpatrový 03

Dort svatební čtyřpatrový 03

Dort svatební čtyřpatrový 04

Dort svatební čtyřpatrový 04

Dort svatební čtyřpatrový 05

Dort svatební čtyřpatrový 05

Dort svatební čtyřpatrový 06

Dort svatební čtyřpatrový 06

Dort svatební čtyřpatrový 07

Dort svatební čtyřpatrový 07